Haber Oku

MANAVGAT Nashira Ultra Maratonu’nda geri sayım başladı

Manavgat’ta ilk defa düzenlenecek olan Manavgat Nashira Ultra Maratonu’nu 25-27 Mart tarihleri arasında yapılacak.02.03.2016 13:19

Konuyla ilgili olarak, maratonun sponsorluğunu yapan Nashira Otel’de basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya; Nashira Otel Sahibi Hüseyin Aydoğan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Baturalp Eliçevik, Maratonu’nun Koordinatörü ve proje sahibi Etem Şeker ve sporcular katıldı.

Maraton hakkında bilgi veren Koordinatör Etem Şeker; “Ben ultra maraton koşucusu ve bu dalda şampiyonlukları olan birisi olarak Manavgat gibi bu spora oldukça elverişli bir yerde neden yapılmasın dedim ve bu proje ile yola çıktım.Bu yolda Nashira Otel sponsor oldu ve gerekli şartlar gerçekleşti. Yarışmaya beklenenin üzerinde başvuru yapıldı. Yarışmada 3 farklı etap var. 11 kilometre Seleukela etabı, 35 kilometre Oymapınar etabı ve 80 kilometre Nashira Ultra etabı. Manavgat Şelalesindenbaşlayacak olan etap, Cumhuriyet Meydanında sona erecek. Burada asıl amaç sporcuların kendi limitlerini görerek yarışı tamamlayabilmesinin yanı sıra, Manavgat’ın doğal güzellikleri ve tarihidokusunun tanıtımı. Uluslar arası sporcuların da başvurduğu yarışmamız aynı zamanda, ilk defa yapılacak olmasına rağmenUluslararası Patika Koşuları Derneği (İTRA) Tarafından 4 puan ilederecelendirildi” şeklinde konuştu.

“MANAVGAT SPORUN MERKEZİ HALİNE GELECEK”

 Hüseyin Aydoğan toplantıdaki konuşmasında; “Manavgat Nashira Ultra Maratonu parkuru, zorluk derecesi, doğal ve tarihi güzellikleriyle dünyadaki başlıca ultra maraton destinasyonları arasında özel bir yere sahip. Biz de böyle bir maratona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Manavgat’ta çeşitli spor organizasyonlarına da imza atacağız. Örneğin geçen yıl yapılan Dragon Kano yarışlarının ikincisini düzenleyeceğiz. Bu sefer herkes katılacak. Geçen yıl Eskişehir’den kano getirmiştik, bu yıl biz de dahil olmak üzere çoğu otel kano satın aldı. Manavgat’taki spor organizasyonlarını çeşitlendirerek, turizme katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

 

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Baturalp Eliçevik ise;25-27 Mart 2016 tarihleri arasında Manavagat'ta düzenlenecek olan Ultra Maraton koşusuna 20'si Milli Takım sporcusu olmak üzere Amerika-Rusya-Almanya-Litvanya-Ukrayna-Fransa ve Türkiye'den şimdiye dek 220 Sporcunun akredite olduğunu söyledi.Eliçevik ayrıca, Manavgat’ı ulusal ve uluslararası organizasyonların merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Bu konuda çalışmaların ve organizasyonların devam ettiğini de dile getiren Eliçevik, maratonda emeği geçen herkesi kutlayarak, teşekkür etti.

MANAVGAT Nashira Ultra Maratonu’nda geri sayım başladı

Destekçiler

TÜMÜNÜ GÖR