Haber Oku

Nashira Ultra Maratonu Manavgat Şelalesi’nden başladı

Titreyengöl’de bulunan Nashira Otel ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Manavgat’ın Nashira Ultra Maratonu yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 80 km Nashira Ultra, 35 km Oymapınar Dağ etabı ve 11 km’lik Seleukeia Patika etabı olmak üzere 3 ayrı yarıştan oluşan Manavgat Nashira Ultra Maratonuna 250’den fazla sporcu katıldı. Öğrenciler arasında yapılan 1.5 kilometrelik yarışmada; Antalya’yı temsilen Türkiye Şampiyonası’na katılacak olan Milli Egemenlik Ortaokulu öğrencilerinden Hasan salçan 1., Ünal Yücel 2., Kübra Nur Ateş ise 3. oldu.

ARİF KAPLAN

Titreyengöl’de bulunan Nashira Otel ana sponsorluğunda 80 km Nashira Ultra, 35 km Oymapınar Dağ etabı ve 11 km’lik Seleukeia Patika etabı olmak üzere 3 ayrı etap halinde gerçekleştirilen Manavgat’ın ilk ultramaratonuNashira Ultra maratonu yoğun katılıma sahne oldu.

80 km Nashira Ultra, 35 km Oymapınar Dağ etabına katılacak olan yerli ve bayancı sporcular sabahın erken saatlerinden itibaren start noktası olan Manavgat şelalesine gelirken, Jandarma ekiplerinin bölgede geniş güvenlik önlemi aldıkları gözlendi. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, sporcularda dahil start noktasına gelen araçları didik didik ararken araçlarda bulunan vatandaşların kimlik kontrollerini yaptı. Jandarma ekiplerinin yarışmaya katılan sporcuların güvenli bir şekilde yarışı tamamlamaları için yarış güzergahında gerekli önlemleri aldığı bağlantı yollarını da kontrol altında tuttuğu gözlendi. Diğer taraftan yarışmanın sponsorları arasında bir özel hastane bulunmasına rağmen öğrencilerin yarışına kadar start noktasında ve yarış güzergahında ambulans bulunmaması dikkatlerden kaçmadı.

80 km Nashira Ultra, 35 km Oymapınar Dağ etabı ve 11 km’lik Seleukeia Patika etabına katılan sporcuların startlarının verilmesinin ardından 1.5 kilometre mesafeli öğrenciler arası yarışma yapıldı. Manavgat’ın adını gerek Antalya gerekse Türkiye şampiyonalarında en güzel şekilde duyuran Milli Egemenlik Ortaokulu’nun kalabalık bir sporcu kafilesiyle katıldığı yarışmada finiş çizgisini ilk gören sporcu Antalya şampiyonluğunun ardından Türkiye şampiyonasında Antalya’yı temsil eden Hasan salçan olurken, Salcan’ın ardından yine Antalya karmasında yeralan Ünal Yücel ikinci, Bölge şampiyonasında da kürsünün en üst basamağında yeralan Kübra Nur Ateş ise 3. Oldu.

Öğrenciler arası yarışmanın tamamlanmasının ardından dereceye girenlere ve yarışmaya katılan tüm sporculara madalyaları yarışmanın güvenliğini sağlayan İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli komutanlar ve İlçe Spor Müdürü Baturalp Eliçevik tarafından verildi.

Nashira Ultra Maratonu Manavgat Şelalesi’nden başladı

Destekçiler

TÜMÜNÜ GÖR