Haber Oku

‘NASHİRA ULTRA MARATONU’ MANAVGAT’A RENK KATACAK!

Nashira Otel’de düzenlenen basın toplantısına Nashira Otel’in sahibi EHA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan, Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Baturalp Eliçevik, Herkes için Spor İlçe Temsilcisi Akdeniz Üniversitesi Manavgat M.Y.O. Öğr. Gör. Engin Derman, yarışın fikir Babası spor kondisyoneri, Antrenör Etem Şeker,daha önce farklı maratonlarda şampiyonlukları bulunan ve bu maratonda da yarışacak olan Milli Sporcu  Ahmet Aslan ve Bisiklet Antrenörü Milli Sporcu Recep Ünalan katıldı.

Son dönem spor turizmi ile de adını ön plana çıkaran Manavgat bu organizasyon ile de adını duyuracak. İlki olmasına rağmen 180 ile 200 arasında sporcunun katılacağı Maratonda halkın da katılabileceği 11 km.lik bir etap da bulunacak. Maratonda ilk üç dereceye giren sporculara Cumhuriyet, Yarım ve çeyrek altın verilecek ve ayrıca Nashira Otel’de de bir tatil hediyesi sunulacak.

Maraton ile doğa, tarih iç içe yaşanacak!

Yarışın fikir babası, spor kondisyoneri, antrenör Etem Şeker şampiyona ile ilgili verdiği bilgide,”  Bu maraton ile ilgilenen herkesi Antalya’nın Manavgat ilçesine, Hellenistik ve Roma dönemine uzanan bir maceraya çağırıyoruz. Dünyaca ünlü masmavi sahil şeridinin yemyeşil ormanlarla birleştiği, Toros Dağlarının eteklerinde bulunan Seleukeia (Lybre) antik kentinden, masmavi göl manzaralarının ve Manavgat Şelalesi’nin eşsiz güzelliğinin kesiştiği Nashira Ultra Maratonuna bekliyoruz. Bu organizasyon hem spora hem de bölge turizmimize çok büyük katkı sağlayacak” dedi.

Bizler Nashira olarak spora gönül verdik!

Nashira Otel’in Sahibi EHA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan ise yaptığı konuşmasında Manavgat’ı spor ile tanıtmanın ve bu konuda destek vermenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “ Bizler Nashira olarak spora gönül verdik. Spor;  yaşam demek, hayat demek, dinç olmak demek. Bu arada spor ayrıca barış demek. Örneğin,  İspanya spor dallarında hep ön plandadır. Futbol takımı dünya ve Avrupa şampiyonudur. Onlarda bu futbol ve spor aşkı olmasaydı, İspanya belki de bölünmüştü. Bunların birlikteliğini sağlayan tek hedef spordur. Spor yaptığınızda daha dinç düşünüyor ve karşıdaki insanlara daha hoşgörü ile bakıyorsunuz. Değerli sporcu kardeşimiz Etem Şeker bu organizasyon için bizlere geldi ve destek istedi.  Kendisine kapımızı açtık. Biz istiyoruz ki bütün sporlarda bölgemiz Manavgat hep ön planda olsun. Maraton,  yüksek mücadeleye dayalı uluslararası bir spor organizasyonu olarak göze çarpıyor. Nashira Ultra Maraton 80 km, Oymapınar Dağ etabı 35 km ve Seleukeia Patika etabı 11 km`lik bölümü kapsıyor. Manavgat Nashira Ultra Maratonu parkuru, zorluk derecesi, doğal ve tarihi güzellikleriyle dünyadaki başlıca ultra maraton destinasyonları arasında özel bir yere sahip” diye konuştu.

İlki düzenlenecek olan Nashira Ultra Maratonu ile Manavgat adı ön plana çıkacaktır!

Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Baturalp Eliçevik ise yaptığı konuşmasında, Nashira Otel Sahibi Hüseyin Aydoğan’a spora ve sporcuya verdiği destek nedeniyle teşekkürlerini sundu.

Eliçevik, “ Yedi aydır Manavgat’ta görev yapıyorum. Amacımız Manavgat’ın spor organizasyonları açısından 12 ay boyunca spor yapılabilir bir merkez haline gelmesidir. Hedefimiz bu organizasyonları 12 aya yaymak. Bildiğiniz gibi Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün sloganı “ Sporun başkenti Antalya”dır.  Bunu üç dört sene içinde başarmak ve Manavgat’ımızı da ulusal boyutta, Uluslar arası organizasyonların merkezi haline getirmek en büyük hedefimizdir. İlki düzenlenecek olan Nashira Ultra Maratonu ile Manavgat adı ön plana çıkacaktır” dedi.

Manavgat doğası itibarı ile ev sahipliği yapabilecek güzide yerlerden bir tanesi!

Daha önce farklı maratonlarda şampiyonlukları bulunan ve bu maratonda da yarışacak olan Milli Sporcu Ahmet Aslan, Manavgat’ın spor turizminde yer alması ile adının daha da iyi duyuracağına dikkat çekerek “Manavgat doğası itibarı ile ev sahipliği yapabilecek güzide yerlerden bir tanesi. Hep spor turizminden bahsediyoruz. Spor turizmi demek spor organizasyonları sayesinde, dünyanın çeşitli yerlerinden bölgemize birçok insanın gelmesi ve bölgemizi tanıması demek. Bende bu maratonda yarışacağım ve dereceye gireceğime de inanıyorum” dedi.

Büyük bir heyecan duyuyorum!

Maratona verdiği destek ile dikkat çeken Akdeniz Üniversitesi Manavgat M.Y.O. Öğr. Gör. Engin Derman ise yaptığı konuşmasında, “ Benim tez konum Manavgat Destinasyon yönetimi ve markalaştırmasında doğa sporları ve su sporlarının rolü idi. Kano sporunu ele aldım. Türkiye’de de spor turizmi adına ilk çalışma oldu. Bu tez güzel de yerlere geldi. Artık bu tez bitti ve benden çıktı ama BÜTÜN Manavgatlıların buna sahip çıkması lazım. Nashira Otel’in sahibi değerli turizmci Hüseyin Aydoğan buna inandı ve spor adına bir yılda üç spor festivali gerçekleştirdi. Manavgat’ta öyle bir konumdayız ki, özellikle doğa ve su sporları adına. Nashira Ultra Maratonu ile büyük bir heyecan duyuyorum ve destekliyorum” diye konuştu.

Halil ÖNCÜ- MANAVGAT

‘NASHİRA ULTRA MARATONU’ MANAVGAT’A RENK KATACAK!

Destekçiler

TÜMÜNÜ GÖR